Oh Snap!

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

Masal Buya – Çocuk Hikaye ve Masalları

MasalBuya.Com Türkiye'nin en geniş masal ve hikayelerinin tek çatı altında toplandığı platform

Adil Paylaştırma

Adaletli Paylaştırma

Aslan, kurt ve tilki dost olup avlanmaya çıkmışlar. Günün sonunda, bir öküz, bir keçi ve bir de tavşan avlayan kafadarlar avlarını bir mağaraya getirmişler. Aslan kurda dönerek;

 

“Hadi bakalım!” demiş. “Şu hayvanları paylaştır da karnımızı doyuralım.” Demiş.

 

Kurt ezile büzüle: “Ey büyük sultanım.” Demiş. “Şu öküzü siz emredin, keçi benim, tavşanda tilki kardeşin olsun.” Demiş.

 

Aslan birden çok kızmış. Ve “Bre küstah!” demiş. Sen kim oluyorsun? Ben varken sana hisse etmek düşer mi?” Sonra da bir pençe darbesiyle kurdu yere sermiş. Bu kere tilkiye dönüp “Öyle aval aval bakma da paylaştır şu avları bakalım.” Demiş.

 

Tilki “Hisse etmek haddim değil ama madem emir emrettiniz söyleyeyim. Tavşan sabah kahvaltınız, öküz öğle yemeğiniz olur. Keçiyi de akşam yersiniz.” Demiş.

 

Aslan bu paylaştırmadan çok beğenmiş ve tilkiye, bu kadar adaletli bir paylaştırmayı nereden bildiğini sormuş. Tilki de: “Yüce efendim!” demiş. “Şu haddini öğrenmez kurdun halini bildim.” Demiş.

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :