Oh Snap!

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

Masal Buya – Çocuk Hikaye ve Masalları

MasalBuya.Com Türkiye'nin en geniş masal ve hikayelerinin tek çatı altında toplandığı platform

Allah Kulundan Vazgeçmez

Allah’ın Kullarından Vazgeçmeyeceği Kıssadan Hisse Hikaye

Zünnun-ı Mısri’nin şöyle dediği rivayet etmiştir: -Bir gün elbiselerimi yıkamak için Nil Nehri’nin kenarına gitmiştim. Nehrin kenarında dururken bir de baktım ki,  görülmemiş şekilde büyük bir akrep  bana doğru geliyor.Çok korkmuştum. Beni onun şerrinden koruması için Cenab-ı Hakk’a sığındım. Akrep nehre geldiğinde sudan büyük bir kurbağa çıkıp, akrebe doğru geldi.

Akrep kurbağanın sırtına binip, suyun üzerinde yüzüp gittiler. Bu bana çok şaşırtıcı gelmişti. Ben de onları nehrin kenarında takip ettim. Nehrin karşı yakasına geçtiklerinde akrep kurbağayı bırakıp; dalları büyük, gölgesi çok olan bir ağacın yanına gitti. Bir de baktım ki ağacın altında Allah‘a asi bir genç mışıl, mışıl uyuyor. Kendi kendime ” la havle vela kuvvete illa billa. Bu akrep nehrin ötesinden buraya kadar, bu genci sokmak için geldi.” dedim ve içimden, akrep gence yaklaştığı zaman hemen akrebi öldürmeye karar verdim. Akrebe yakın bir yerde durdum, bir de baktım ki karşıdan büyük bir yılan genci öldürmek için gence doğru geliyordu.

Bu sırada akrep yılanın üzerine hücum etti ve başını sokmaya başladı. Akrep yılanın ölmesine kadar başını sokmaya devam etti. Yılan öldükten sonra akrep nehre döndü. Kurbağada onu orda bekliyordu. Akrep tekrar kurbağaya binip nehrin öte yakasına geçti. Bende arkalarında baka kaldım. Sonra gencin yanına geldim. O hala uyuyordu. Akabinde baş ucunda kendi kendime şöyle dedim:

–  ” Ey uyuyan genç! Allah seni sen hakketmesen de karanlığın içindeki her türlü kötülükten korur. Sen uyusan bile Allah uyumaz. O kullarına çok merhametlidir” dedi. Genç benim bu sözlerim üzerine uyandı ve başından geçen olayları kendisine anlattım. Genç hemen tövbe etti. Bütün yapmış olduğu kötü davranışlardan vazgeçip iyilerden oldu ve ölünceye kadar da hayatı böyle devam etti. Allah ona rahmet etsin.

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :