Oh Snap!

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

Masal Buya – Çocuk Hikaye ve Masalları

MasalBuya.Com Türkiye'nin en geniş masal ve hikayelerinin tek çatı altında toplandığı platform

img

Derisi Yüzülen Kurt

Teni Yüzülen Kurt

DERİSİ YÜZÜLEN KURT

Bir varmış bir yokmuş, bir zamanlar kendisine makûsluk etmiş olan açıkgöz tilkiden intikam almak için fırsat gözleyen bir kurt varmış.

Bir gün kurt ormanlar kralı aslanın hastalandığını dinlemiş. Hem aslanın yanına gitmiş;

– Saygıdeğer kralım, sizin hastalandığınızı duydum, uzak yerden geldim, sırf size deva bulmak için dağları taşları aştım demiş.

 

Aslan, kurdun bu gayretinden çok sevmiş: d e r s i m i z . c o m

– Söyle bakalım nedir benim tasama deva?

– Sizin topraklarınızda kilolu bir tilki yaşar. İşte o tilkinin tenini yüzüp karnınıza sarmanız gerekli. Hastalığınıza birebir gelcektir.

 

Aslan tilkiye haber yollamış:

– Tez elden huzuruma çıkarılsın diye emretmiş.

 

aslanKral emri vermiş vermesine ama, tilkinin de bu gidişattan haberi olmuş. Açıkgöz tilki zati aslanın mağarasının altındaki dehlizlerde yaşar, kralın konuşmalarını dinlermiş. Kurdun kendine hazırladığı tuzağı dinleyince hemen gidip bol bol sarmısak yemiş. Ardından da balçıklara uyumuş kalmış, kürkü baştan alt keçe gibi balçıklarla kaplanmış.

Sonra da kralın huzuruna çıkmış:

 

– Sevgili kulum tilki, gel seni bir kucaklayayım demiş aslan.

– Efendim, ben de size yanaşmak için can atıyorum, ama bu hürmetsizlik olacaktır, zira fena halde sarmısak kokuyorum. Sonra üstüm başım da balçık içinde.

– Neden böyle balçığa battın diye sormuş aslan kral.

– Sormayın efendim. Sizin hastalandığınızı duydum. Ve tasanıza takat bulmak için bataklıklarda yaşayan bilge baykuşa gittim. Balçıklara bata çıka ona eriştim ve dermanı buldum!

– Gerçekten mi? diye coşmuş aslan.

– Evet efendim. Sizin kullarınız arasında kuyruksuz bir kurt varmış. Onun teni yüzülecek ve sırtınıza konulacakmış. Siz de anında iyileşecekmişsiniz.

 

Bunun üstüne aslan şipşak kurdu çağırtmış. Kurt tilkinin yüzülen tenini göreceğini sandığından güle oynaya kralın yanına çıkmış.

Onu kim mi bekliyormuş? Sandığınız gibi tilki teni değil, aslanın muhafızları!

Perişan kurt tenini kaybetmiş. Kendi kazdığı kuyuya kendi düşmüş.

 

Alman Masalı

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :